2016 SOFTBALL SCHEDULES AND STANDINGS  

IF ANY TEAM NAMES NEED TO BE CHANGED OR UPDATED EMAIL krox@rrv.net

MONDAY NIGHT STANDINGS     Wins Losses
Lithia Ford/Abrams Farm Service/Mugoo's 9 1
Michelob Golden Light 8 2
Happy Joes/Ottertail Power/KROX Radio 7 3
Lumberjacks/Northern Lumber/IC Muggs/Bremer 4 6
Irishman's Shanty/Ampride Taxi/RLF Auto Value 1 9
Side Street Bar and Grill 0 10

 

Tuesday Men's Standings    Wins Losses   Wednesday Women Standings    Wins Losses
Christian Brothers Ford 7 1 Al’s Gals/Edward Jones 4 0
Lean Packaging/One N' Only 7 1   Kustom Kollision/NAPA 4 0
New Flyer of America 4 4   Mid Valley/IC Muggs/Donarski Brothers 2 2
Renu Dental 4 4   Michaelson Farms/Page's Country Creations/Voyageur's View 2 2
American Crystal Sugar 1 7   Bremer/RiverView/Drafts Sports Bar and Grill 0 4
Crooks Club/Grove Mechanical 1 7   American Crystal Sugar 0 4

 

Monday Night Men's League   (For the complete schedule click here)

  

 



Monday, June 13

6:30
Dia. 2 - Lithia Ford/Abrams Farm Service/Mugoo's  19  vs  Lumberjacks/Northern Lumber/IC Muggs/Bremer  8
Dia. 3 -  Side Street Bar and Grill  1  vs  Irishman's Shanty/Ampride Taxi/RLF Auto Value 
16

7:30
Dia. 1 - Happy Joes/Biermaier Chiropractic/KROX Radio  19  vs  Lumberjacks/Northern Lumber/IC Muggs/Bremer  6
Dia. 2 - Side Street Bar and Grill  4  vs  Lithia Ford/Abrams Farm Service/Mugoo's  19
Dia. 3 - Irishman's Shanty/Ampride Taxi/RLF Auto Value  2  vs  Michelob Golden Light 
16

8:30
Dia. 1 - Happy Joes/Biermaier Chiropractic/KROX Radio  26  vs  Michelob Golden Light 
25

 

 

Monday, June 6

6:30
Dia. 2 - Happy Joes/Biermaier Chiropractic/KROX Radio ?  vs  Lithia Ford/Abrams Farm Service/Mugoo's ?
Dia. 3 - Side Street Bar and Grill  6  vs  Michelob Golden Light
33

7:30
Dia. 1 - Lumberjacks/Northern Lumber/IC Muggs/Bremer 21  vs  Side Street Bar and Grill  9 
Dia. 2 - Happy Joes/Biermaier Chiropractic/KROX Radio 19  vs  Irishman's Shanty/Ampride Taxi/RLF Auto Value 5
Dia. 3 - Michelob Golden Light 21  vs  Lithia Ford/Abrams Farm Service/Mugoo's
24

8:30
Dia. 1 - Irishman's Shanty/Ampride Taxi/RLF Auto Value 8  vs  Lumberjacks/Northern Lumber/IC Muggs/Bremer
25

 


 

Tuesday Night Men’s League  (For the complete Tuesday Night schedule click here)
 

Tuesday, June

14 

(

DOUBLEHEADERS – 6:30 P.M. and 7:30 P.M.)

Diamond 1    Crooks Club/Grove Mechanical _____  vs   One-N’-Only/Lean Packaging  _____
                     

Crooks Club/Grove Mechanical _____  vs   One-N’-Only/Lean Packaging  _____


 

Diamond 2    Christian Brothers  _____  vs  New Flyer of America  _____

                     

Christian Brothers  _____  vs  New Flyer of America  _____



Diamond 3     American Crystal Sugar  _____  vs  Renu Dental _____          

                     

 American Crystal Sugar  _____  vs  Renu Dental _____

 

 

Tuesday, June 7

Diamond 1      American Crystal Sugar Co  14 vs   Crooks Club/Grove Mechanical  10
                        

American Crystal Sugar Co

8

  vs   Crooks Club/Grove Mechanical 

19


Diamond 2      Christian Brothers  10 vs   Renu Dental  7
                         

Christian Brothers 11  vs   Renu Dental  6


Diamond 3      One-N’-Only/Lean Packaging 18  vs   New Flyer of America  8

                         

One-N’-Only/Lean Packaging 23  vs   New Flyer of America  4

 

   

 


 

 

 

 



Wednesday Night Women’s League   (For the future Wednesday night schedules click here)

Wednesday, June

15 

(

DOUBLEHEADERS – 6:30 P.M. and 7:30 P.M.)

Dia. 1 -

Kustom Kollision/NAPA _____  vs 

American Crystal ____ 
            

Kustom Kollision/NAPA _____  vs 

American Crystal ____ 

Dia. 2 - Bremer/Riverview Health/Drafts  _____  vs  Michaelson Farms/Page's Country Creations/Voyageur's View  _____
            

Bremer/Riverview Health/Drafts  _____  vs  Michaelson Farms/Page's Country Creations/Voyageur's View  _____

Dia. 3 - Al's Gals/Brault/Edward Jones  _____  vs  I.C. Muggs/Mid Valley/Donarski Bros.  _____
            

Al's Gals/Brault/Edward Jones  _____  vs  I.C. Muggs/Mid Valley/Donarski Bros.  _____

 

 

Wednesday, June 1

(

DOUBLEHEADERS – 6:30 P.M. and 7:30 P.M.) POSTPONED TO A OF JUNE 16TH


Dia 1 -

I.C. Muggs/CHS Mid Valley Grain/Donarski Brothers _____  vs 

Al's Gals/Brault Blading/Edward Jones _____
           

I.C. Muggs/CHS Mid Valley Grain/Donarski Brothers _____  vs 

Al's Gals/Brault Blading/Edward Jones _____



Dia 2 -

Bremer/RiverView Health/Drafts  ____  vs  American Crystal ____
           

Bremer/RiverView Health/Drafts _____  vs  American Crystal _____



Dia 3 -

Michaelson Farms/Page's Country Creations/Voyageur's View  _____  vs

Kustom Kollision/NAPA _____
           

Michaelson Farms/Page's Country Creations/Voyageur's View  _____  vs

Kustom Kollision/NAPA _____

 

Thursday, June 9

 

(

DOUBLEHEADERS – 6:30 P.M. and 7:30 P.M.) 

Dia 1 - Bremer/RiverView Health/Drafts 3  vs Kustom Kollision/NAPA 14 
           

Bremer/RiverView Health/Drafts 11  vs Kustom Kollision/NAPA 15 



Dia 2 - I.C. Muggs/CHS Mid Valley Grain/Donarski Brothers 7  vs  American Crystal

0

  (Forfeit wins)


Dia 3 - Michaelson Farms/Page's Country Creations/Voyageur's View  0  vs  Al's Gals/Brault Blading/Edward Jones 7  (Forfeit wins)

 


 

Hit Counter